
Vadovo darbas, nors ir įdomus ir geriau apmokamas nei specialistų, yra kupinas iššūkių ir įtampos. Vadovas visuomet yra įsitaisęs tarp dviejų girnapusių – iš viršaus jį spaudžia akcininkai arba aukščiausio lygmens vadovai, iš apačios – darbuotojai. Nors situacija darbo rinkoje pamažu keičiasi, paklausūs specialistai vis dar diktuoja sąlygas vadovams, o ir darbuotojų kaita komandai neatneša nieko gero. Tad vadovams tenka laviruoti, derinant visų interesus. O didžiausias iššūkis – pasiekti rezultatą, išliekant darbuotojams patinkančiu vadovu ir išsaugant darną komandoje.
Kokias problemas vadovai sprendžia mokymuose?
Kalbėdami apie dažniausias problemas ir motyvus, atvedusius į mokymus, vadovai įvardija norą įgyti darbų organizavimo įgūdžių: delegavimo, tikslų kėlimo, prioritetų nustatymo, komandos progreso stebėjimo, savo paties laiko planavimo. Kita rimta problemų grupė – santykiai su darbuotojais. Kaip motyvuoti ar dirbti su nemotyvuotais darbuotojais, ką daryti, jei komandoje yra negatyvių ar nuodingų pavaldinių, kaip atrasti tinkamą pusiausvyrą tarp reiklaus vadovo ir šiltų santykių, išliekant autoritetu, su kuriuo darbuotojas nori pakalbėti, bet ir ne draugeliu; kaip vesti individualius pokalbius su darbuotojais, kaip tinkamai teikti grįžtamąjį ryšį, kad darbuose vyktų progresas, o darbuotojas neįsižeistų, neužsidarytų, reaguodamas į kritiką, – šie klausimai dažniausiai minimi santykių su darbuotojais ir kolegomis srityje.
Kas vadovams mokymuose svarbiausia?
Sėkmingi mokymai pasižymi dalyvių įtraukimu, malonia atmosfera, naudingomis praktinėmis žiniomis. Baisiausia vadovams – sausa teorija ir nuobodus dėstymas. Anot vadovų, jiems svarbiausia – praktiškai pritaikomi vadovavimo įrankiai, pavyzdžiai ir patarimai. Įgytas žinias vadovai nori taikyti darbe jau nuo rytojaus. Tai reiškia, kad pateikiamos žinios turi būti koncentruotos, išbandytos, šiuolaikiškos ir validžios. Be to, geriausia, kai mokymuose dalyviai visus įrankius ir paruoštukus išbando patys. Patirdami, kaip veikia konkretūs sprendimai, pasibaigus mokymams vadovai žino, ką daryti, jų motyvacija imtis konkrečių veiksmų reikšmingai padidėja.
„Alisa Management Laboratory“ jau penkioliktus metus organizuojami praktiniai vadovavimo mokymai – tai galimybė ne tik įgyti naujų kompetencijų, sustiprinti esamus įgūdžius, išbandyti naujus vadybos įrankius, bet ir proga pasidalinti patirtimi, išplėsti bendraminčių ratą. Mokymuose vadovai su palengvėjimu atsidūsta: „aš ne vienas“, „su panašiais iššūkiais susiduria daugelis vadovų“. Bendrose diskusijose gimsta ne tik sprendimai, bet ir įkvėpimas tęsti darbą, vadovai pasikrauna energijos ir motyvacijos. Taip pat vadovai noriai renkasi vadovo komunikacijos, koučingo, emocinio intelekto, darbuotojų veiklos vertinimo ir kt. mokymus.